DOLS - dveře, okna, poštovní schránky 

...detaily vašeho domova 

english deutsch

Historie a současnost

Historie - Současnost

Představuje se společnost
DOLS-výroba Dveří, 0ken, Listovních Schránek, a.s.

Firma DOLS vznikla jako společnost s ručením omezeným privatizací bývalého státního podniku STAVOKONTRUKCE a navázala na jeho tradiční výrobu výrobků pro stavebnictví – oken, dveří a výrobků stavebního zámečnictví, mezi nimi i listovních schránek. Bylo to v době, kdy se velmi rychle měnila materiálová základna výrobků pro stavebnictví a ocelová okna byla nahrazena výrobou z plastových profilů a plechů,výroba hliníkových oken z jednoduchých hliníkových profilů výrobou z profilů s děleným tepelným mostem a výrobky z černých profilů a plechů byla nahrazovány postupně výrobou z pozinkovaných materiálů a ušlechtilých ocelí. Velmi rychle se měnily také názory a požadavky na kvalitu. Markantním příkladem toho je výroba listovních schránek.

Motto: Listovní schránka je vizitkou Vašeho domu

DOLS to však nejsou jen listovní schránky. Již samo plné obchodní jméno : DOLS -výroba Dveří, Oken, Listovních Schránek, a.s. napovídá, čím se výroba zabývá. Ale přesto jsou to především domovní listovní schránky (jinak populárně „poštovní schránky“), které uvedly v širší známost jméno či chcete-li značku DOLS. A tak se již dnes objevuje v zadáních architektů a projektantů „ listovní schránky DOLS“. Proč tomu tak je. Je to především v tom, že DOLS vytvořil nový standard zařízení pro doručování pošty.

Jak to všechno začalo?

Někdejší STAVOKONTRUKCE (předchůdce dnešní fy.DOLS ) byly téměř monopolním výrobcem listovních schránek pro tehdejší hromadnou bytovou výstavbu. Byly to ty, zpravidla šedé, známé panelákové listovní schránky . Schránky, které dodnes najdete v mnoha panelových domech i když dnes již zdaleka nevyhovují současnému objemu pošty, kterou denně dostáváte. Tyto schránky však byly levné, dostupné pro každého a nebyl tedy zdánlivě žádný důvod je nepoužívat či je vyměnit za nové. Nepochybným důvodem byly také rychle rostoucí ceny těchto výrobků.

Někdy v roce 1992 navázala firma (tehdy již DOLS s.r.o.) kontakt s německým obchodníkem, který měl zájem o dodávky listovních schránek ve velkém, avšak schránek docela jiných, jiných nejen rozměry, ale především kvalitou. Schránek odpovídajících tehdy platné německé normě, která stanovila náročné podmínky na rozměry,kvalitu zpracování i životnost schránky. Po překonání počátečních potíží s výrobou nástrojů, zajištěním odpovídajících materiálů i polotovarů začala ve velmi krátké době výroba zcela nového typu listovních schránek v omezeném sortimentu. Tehdy směřovala prakticky celá produkce do Německa a musíme přiznat, že právě německý zákazník nás naučil kvalitě. Velmi rychle jsme také přešli, při postupném rozšiřování sortimentu, od výroby jednotlivých schránek k výrobě sestav pro hromadnou bytovou výstavbu.

V té době byly tyto výrobky v tuzemsku prakticky neprodejné právě s ohledem na dosavadní zvyklosti (a také ceny) a pro tuzemsko se vlastně dále vyráběla ona známá paneláková schránka. Trvalo několik let, než se objevili první zájemci o dodávky nových modelů listovních schránek a jejich sestav. Vzniká nový standard úrovně zařízení pro doručování pošty a řešení domovních vstupů. Standard, kterému daly základ výrobky firmy DOLS. Je to také ukázka toho, jak se měnil pohled na vztah kvality a ceny. Od roku 2000 se zvýšil objem výroby sestav listovních schránek na pětinásobek

Výrazná modernizace výrobní technologie přispěla k podstatnému rozšíření sortimentu schránek, k vyšší pružnosti při změnách sortimentu i k možnosti vyrábět atypické rozměry na základě požadavků zákazníků. Bohužel ani tyto investice však zatím neumožňují krýt plně potřeby zákazníků v požadovaném čase a na tomto úseku nás čeká ještě hodně práce.

V současné době jsou čím dál častější požadavky na komplexní řešení vstupu. Sestavy schránek mohou být doplněny zvonkovými tlačítky , hovorovými moduly, videokamerou, osvětlením s různou úrovní ovládání, kódovými zámky a podobně. Ideální je pak dodávka kompletně i se dveřmi z hliníkových nebo plastových profilů. To všechno může nabídnout DOLS a.s.

Tím se dostáváme i k tomu dalšímu co dnes vyrábí a nabízí DOLS a.s.. Jsou to nejen domovní vstupní dveře z hliníkových nebo plastových profilů, ale také okna a fasádní stěny z hliníkových profilů, plastová okna se vším příslušenstvím. I v tomto sortimentu firma DOLS navázala na dřívější výrobu oken a dveří z ocelových profilů. Od roku 1992 byla výroba ocelových oken plně nahrazena výrobou nejdříve jen z plastových profilů a následně, o dva roky později také z moderních profilových systémů z hliníku. Použití těchto profilových systémů vdelo postupně také j výrobě náročných fasádních stěn i zimních zahrad. I když v současné době nepatří firma DOLS a.s. k největším výrobcům v ČR, úspěšně dodává své výrobky nejen stavebníkům rodinných domků, ale spolupracuje také s největšími stavebními firmami. Podílí se také úspěšně svými dodávkami na revitalizaci panelových domů.

K výrobě jsou používány nejkvalitnější materiály od předních evropských výrobců profilových systémů splňující přísné normy na tepelně izolační hodnoty. Firma je od roku 1996 nositelem certifikátu řízení jakosti ( nyní CSN EN ISO 9001:2008 ) a všechny výrobky jsou certifikovány státní zkušebnou.

Hledáte komplexní řešení vstupů? Najdete je u nás

– domovní vstupní dveře se zabudovanou sestavou listovních schránek s integrovaným zvonkovým tablem a hovorovým zařízením, zabudovanou videokamerou, osvětleným domovním číslem, prostě se vším co si vyžaduje moderní řešení domovních vstupů.
Hledáte jen sestavy listovních schránek či jednotlivých schránek?
Najdete je u nás u jediného výrobce listovních schránek , který Vám může vystavit prohlášení o shodě výrobku s platnou ČSN EN 13 724 na základě certifikátu vydaného autorizovanou zkušebnou

Kvalita našich výrobků Vás přesvědčí

Současnost

Firma byla od 1.6.1998 transformována na akciovou společnost s názvem DOLS-výroba Dveří, Oken, Listovních Schránek, a.s.. Výrobní potenciál firmy tvoří v současné době cca 170 pracovníků a výroba je orientována do 3 základních oborů.

Kovovýroba je zaměřena především na výrobu listovních schránek a jejich sestav pro hromadnou bytovou výstavbu. Vedle toho má významný podíl na produkci výroba dílů obchodních regálů, regálů pro prezentaci výrobků a různých ostatních regálů. Dále zůstává ve výrobním programu výroba ocelových výrobků pro stavebnictví jako jsou zábradlí, schodiště, atypické dveře apod. Kovovýroba má k dispozici především zařízení na zpracování plechů všech druhů včetně nerez materiálů o síle 0,5 - 4 mm, jako jsou CNC Trumf 5000, EUROMAC, tabulové nůžky, ohraňovací lisy SAFAN, lisy, bodové svářečky. Pro zpracování ocelových profilů se využívá tryskací zařízení, jedno i dvoukotoučové pily, zařízení pro sváření v ochranné atmosféře, vrtačky, frézky a další doplňující stroje a zařízení.
Pro povrchovou úpravu slouží lakovací linka na lakování práškem a zařízení pro balení do smršťovací fólie.

Výroba plastových oken zpracovává plastové profily firmy VEKA. Tento systém umožňuje výrobu od nejmenších po největší myslitelné prvky z profilů odpovídající šířky i výrobu nejrůznějších tvarů oken. S těmito profily lze rovněž úspěšně napodobit stylová dřevěná okna v provedení, tvaru i barvě. K tomu lze využít fólii s dezénem dřeva a 23 barevných fólií. V případě nejnáročnějších požadavků jsem schopni nabídnout i barvy dle stupnice RAL a samozřejmě veškeré příslušenství (parapety, síťky apod.)

K výrobě hliníkových prvků se využívají profilové systémy firmy REYNAERS a Schuco. Z těch se vyrábí hliníková okna, hliníkové dveře, prosklené fasády a zimní zahrady. Podle náročnosti prvků lze volit z několika různých profilových systémů, lišících se rozdílným koeficientem prostupu tepla a pevnostními parametry (systémy CS59, CS68,CS77 a CS86-HI ). Výroba Al prvků umožňuje ještě širší barevnost než u plastových profilů. K dispozici je mimo eloxovaných profilů ještě cca 180 odstínů RAL lesklých, 180 odstínů RAL matných a ještě cca 100 odstínů speciálních barev.

Profil firmy

  • Rok založení: 1998
  • Počet zaměstnanců: 170
  • Certifikát jakosti: ISO 9001:2000
  • Obrat za rok 2007: 242 000 000 Kč
  • Vývoz: 20%

 

 
 
 

volejte zdarma 800 185 247 © DOLS-výroba Dveří, Oken, Listovních Schránek, a.s.
Informační oznámení k EET
Zpracování osobních údajů